دیدنی های مشهد

پارک جنگلی وکیل آباد مشهد


منطقه وکیل آباد به دلیل قدمت خود و قرار گرفتن در دره ای با صفا و هوای مطبوع و دل انگیز از دیر باز مورد توجه اهالی شهر و مسافران بوده است. پارک جنگلی وکیل آباد یکی از پارک های وسیع و قدیمی مشهد مقدس است که در 8 کیلومتری جنوب غربی آن واقع شده است.
مساحت وکیل اباد بیش از 70 هکتار است و دارای باغی طبیعی با انبوهی از درختان نار و کاج و درختان کهنسال میباشد که با آب قنات و رودخانه فصلی آبیاری می شوند.
پارک وکیل آباد با پستی و بلندیهای طبیعی و درختان کاج و چنار انبوه ، از گذشته های دور به عنوان یکی از مراکز ییلاقی اطراف مشهد مورد توجه بوده است و شهرداری با اقدامات موثری همچون احداث خیابان و جدول بندی ، کف سازی معابر ، ایجاد آب نما ، برق کشی ، اقامتگاه های موقت ، تأسیسات بهداشتی ، وسایل بازی کودکان و کافه رستوران بر جاذبه های این پارک افزوده است. امروزه با ایجاد معابر و محوطه سازی داخل مجموعه، پیاده روی و نظاره چشم اندازها و طبیعت آن لذتی دو چندان پیدا کرده است. همچنین در کنار پارک جنگلی وکیل آباد، باغ وحش وکیل آباد، تنها باغ وحش مشهد و استان خراسان رضوی نیز قرار دارد که این باغ وحش دارای حیوانات گوشتخوار، علف خوار، آبزی، خزندگان و پرندگان مختلف است.
 

دیدنی های مشهد